Hasan Tahsin TAHMAZ

Hasan Tahsin TAHMAZ

Yönetim Kurulu Başkanı

  1982-1995 seneleri arasında Efes Pilsen, İTÜ, Çukurova, THY, Yıldırımspor ve Yeşilyurt Spor Kulüpleri’nde basketbol oynadı.

  Üst düzey yönetici olarak görev yaptığı 27 senelik iş hayatında sporu da gündeminde tutarak 2009‘da “Sportif Yetenek ve Performans Ölçüm” sistemini geliştirdi.

  Türkiye’de sportif yetenek ölçümü işinde ilklerden olan Tahmaz, 2014 yılından itibaren uluslararası platformlarda kullanılan hassas ve dijital ölçüm aletlerini sürece dahil etti ve FunTheMental6.0 yazılımını tasarladı. Bu gelişme ile beraber ölçümler manuel ve beyana dayalı süreçten çıkarak, hata payını minimize eden dijital bir alt yapıya kavuştu.

  Eski milli sporcu özel geliştirilmiş cihazlarla Bireysel Antrenörlük yapmakta ve Milli Takımlara sporcu yetiştirmektedir. Özel kamplarda ölçüm ve performans koçu olarak danışmanlık veren Tahmaz, aynı zamanda kendi spor ve performans kamplarını organize etmektedir.

  Kulübümüzde Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan H.Tahsin Tahmaz’ın eşi Funda eski basketbol milli takım oyuncusu ve antrenörü, kızı Ece voleybolcu ve oğlu Efe Sırbistan’ın Partizan Basketbol Takımı’nda milli oyuncudur.

  Bize Ulaşın

  Bu web sitesi, Cmd Market®️
  Web Tasarım Yazılımları ile hazırlanmıştır.